Microsoft Office Produktivita Reálne príklady

Ako urobiť vlastnú šablónu prezentácie

Tvoja narýchlo spravená prezentácia nemala úspech? Čo bol hlavný problém? Poďme si spoločne vytvoriť pomocou pár krokov šablónu, ktorá zaujme bez toho, aby sme niečo povedali.

Kurz pripravil Jaroslav Štefanec
1.99 € 5.99 €
Uvítacia zľava

Tento kurz zahŕňa

Video thumbnail

Čo sa naučíš

Animácie

Vkladanie rôznych ikon či tvarov

Práca s vrstvami

Microsoft Powerpoint tipy & triky

Tvorba vlastných šablón

V tomto kurze si ukážeme ako pracovať v programe Powerpoint. Powerpointové prezentácie sa v dnešnej dobe vytvárajú a používajú takmer každodenne, či už v školstve, alebo v práci. Prejdeme si spolu základne funkcie, ktoré budeme používať pri tvorbe našej šablóny, nazrieme kúsok do možností, ako animovať objekty či tvary a ako jednoducho sa dá pridať ikona do prezentácie. Taktiež sa môžete tešiť na pár šikovných webov, ktoré prezentáciu posunú na vyššiu úroveň.

Celý zoznam epizód, ktoré si ukážeme:

  1. Spustenie programu - Ukážeme si spustenie programu Powerpoint, možnosti už preddefinovanych šablón a zobrazenie potrebných nástrojov, ktoré budeme používať počas tvorby šablóny.
  2. Prvá strana prezentácie - Pripravíme si prvú stranu našej prezentácie, následne vložíme pozadie, ktoré si aj upravíme. Ukážeme si, ako vybrať písmo a pozrieme sa na pár zaujímavých web stránok. V neposlednom rade si vytvoríme vlastné logo v Powerpointe.
  3. Práca s predlohou snímok - Zameriame sa na vysvetlenie a úpravu snímok či slajdov, aby sme si uľahčili našu prácu.
  4. Úprava dizajnu čísiel strán - Upravíme si čísla strán tak, aby mali rovnaký dizajn ako naša prezentácia.
  5. Vkladanie tvarov a vytvorenie ďalších strán prezentácie - Ukážeme si, ako vložiť tvary a ako s nimi pracovať. Následne s tým si pridáme aj nasledujúce strany našej šablóny prezentácie.
  6. Animovanie objektov v powerpointe - Ukážeme si ako pridáme animácie do šablóny.
  7. Doladenie prezentácie - Ukážeme si, ako sa táto šablóna dá ešte vylepšiť. Pozastavte si epizódu a vyskúšajte si upraviť svoju prezentáciu so znalosťami z kurzu. Porovnajte si nápady využité v tejto epizóde.

Jaroslav Štefanec

Naučiť sa niečo nové bola vždy pre mňa výzva, ktorú som rád zdolával. Časom, ako zamestnanec veľkej firmy, ktorý sa snažil pomôcť ľuďom či už v banálnych, ale aj komplikovaných záležitostiach som začal pociťovať potrebu pomôcť ostatným a ukázať im, ako sa dajú veci urobiť omnoho ľahšie a najmä ich pochopiť od základu. Dnes sa za mnou často zastavujú kolegovia či známy a vždy ma vie potešiť, keď mi poďakujú za to, čo som ich naučil. Ako raz napísal William Blake - „Znalosť je život s krídlami“, a preto sme sa s kolegom rozhodli založiť si portál Naučma a podeliť sa so znalosťami z praxe.